Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Çifsan Süperpoze Hakkında Yorumlarınız  (Okunma sayısı 13674 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sami TİRYAKİ

• Aktif Üye
  • **
  • Spartakus
  • Yer: Babaeski
Çifsan Süperpoze Hakkında Yorumlarınız
« : 09 Kasım 2011, 14:41:30 »
Herkese Merhaba,

İnternetle Arası Pek İyi Olmayan Bi Arkadaşıma Hazır Hilal Av'da İndirime Girmişken Çifsan Süperpoze Alalım Dedik Dernekte ve Kullanan Arkadaşlarımdan  İyi Yorumlar Aldım Şuan Hilal Avda 425 Liradan 355 Liraya Düşmüş Durumda,Düz Bi Tüfek Çift Tetik Enjektörsüz Kaval Namlulu Yani Sabit Şoklu 71 Namlu,Birde Siteden Yorum Almak İstedim Hem Alıcak Arkadaşlarımıza Hemde Bizlere Faydası Olucağını Düşünüyorum,Çifsan Süperpoze Kullanan veya Çevresinde Bu Tüfeği Kullananlardan İyi veya Kötü Düşüncelerini Bekliyoruz...

Not: Tüfeği Alıcak Kişi Sadece Ördek ve Kaz Avı Yapıyor Başka Hiç Bir Ava Gitmiyor,Tüfek Yılda 3 Ay Gibi Kısa Bir Dönem Kullanılıcak, Aralık Ayından Şubat Sonuna Yani Av Kapanana Kadar...

TÜR    :    Süperpoze Av Tüfeği
KALİBRE    :    12
FİŞEK YATAĞI    :    70 mm
NAMLU BOYU     :    71 cm
DİPCİK    :    Kaliteli Cevizi
ŞARJÖR KAPASİTESİ    :    2
NAMLU ŞOKU    :    4/4-4/3
NAMLU TİPİ     :    Siyah Mat Krom
GÖVDE    :    Beyaz Mat Krom
AĞIRLIK    :    3 kg
TETİK TİPİ    :    Çift Tetik

« Son Düzenleme: 09 Kasım 2011, 14:42:57 Gönderen: Sami TİRYAKİ »
Babaeski/Kırklareli-1989 - 544 950 10 81

Çevrimdışı Yetkin CAN

• Paylaşımcı Üye
  • Yer: Konya/Seydi?ehir
Ynt: Çifsan Süperpoze Hakkında Yorumlarınız
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2011, 17:47:08 »
Çifsan Beyşehir üzümlü malı şimdi fiyat makl ama almadan önce bence üreticiyi bir arayın malının arkasında duruyorsa ve bir sorun halinde yardımcı olunuyorsa dediğiniz fiyata alınacak en iyi tüfeklerdeen biriyim şahsen kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var ve memnunlar kısa sezonluk avlar için ideal tek handikapı mobil şoklu olmaması enjektör ve çift tetik olmaması sorun değil çünkü av için çokda gerekli olan bir ayrıntı değil yanlız ördek ve kaz avı değince şoksuz tüfeklerin çok verimli olacağını sanmıyorum sizde tahmin edersiniz ki daraltma şoklarının neredeyse yer yer en küçüğüne kadar takılır ördek avlarında ki hayvan hem çabuk düşsün hemde kaybolup ziyan olmasın diye yinede şoksuz tüfeklerle ördek avı hiç yapmadım yapan arkadaşlar yorm yazarsa daha bilgilenirici olurlar
1979-Konya   :))

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2011, 20:43:02 »
Sami Bu tüfeğin ilk çıkanlarından yan çift arpacıklı sarı tetik diye bilinenden bir tüfeğim var ve yıllar boyunca kullandım.. Sağlam ve uzun yıllar kullanabileceğin bir tüfektir. o fiyat aralığında alabileceğin güzel bir tüfektir yani .. Özellikle ördek avları için ideal bir tüfektir. Ben çulluk avı için kısa ve hafif tüfekleri seçtiğim için artık kullanmıyorum ama hala ilk günki gibi sağlam ve çalışır vaziyettedir...
Murat BAHÇECİ  / SAKARYA / 1978 

Çevrimdışı Hacı Hüseyin KILINÇ

• Administrator
  • AŞK-I ŞEHİR ESKİŞEHİR
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2011, 21:25:11 »
Bence mantıklı  Fiyat çok uygun ağırlık ta iyi alınabilir...Yapacağınız ava göre ve av şekline göre ördek avında da kaval namluyu kullanabileceğinz durumlar olabilir...Uygun fişek seçimi ile kaval namlu ilede güzel avlar yapabilirisniz...
Ön bilgi için verdiğim linkteki konuya bir gözatmanız faydalı olacaktır...

http://www.durustavci.com/forum/empty-t2868.0.html;msg39901#msg39901

almadan önce telefon edip alternatif varmı diye sormayı unutmayın derim...Hayırlı olsun...
İnsanları Hayvanları Doğayı Sevelim Sevdirelim
Hacı Hüseyin KILINÇ - 1975 - Eskişehir

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: İzmir-Eskişehir
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2011, 22:15:53 »
Hiç kullanmadım ve kullanan arkadaşım yok ama bence fiyat gayet makul.Bence tek kötü yanı ördek ve kaz avında kullanılacağı için şoklarının 3-4 olması.1-2 yada 1-3 şoklu olsaydı değerlendirilebilirdi ama tabi ki tercih meselesi...
Osman KURT
İzmir-Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

Çevrimdışı Sami TİRYAKİ

• Aktif Üye
  • **
  • Spartakus
  • Yer: Babaeski
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2011, 11:57:04 »
Yorum Yapan Herkese Teşekkür Ederim,

Tüfek Genellikle Gümede Kullanılıcak,Yukarıda da Belirttiğim Gibi Alıcak Kişi Bıldırcın,Tavşan,Çulluk ve Domuz Avı Yapmıyor.Yorumlardan Anladığım Kadarıyla Arkadaşın İşini Görebilicek Nitelikte Bir Tüfek,Daha Önce TU-KA Marka Süper Poze Kullanıyordu,Jardarmaya Kaptırdığı İçin Yeni Bi Tüfek Almaya Karar Verdi, Abimden Yadigar TU-KA Marka Süper Poze Bendede Var Ancak Ruhsatsız Olduğu İçin Dışarı Çıkartamıyorum Öyle Odanın Duvarında Asılı Duruyor...
Babaeski/Kırklareli-1989 - 544 950 10 81

Çevrimdışı Hüsnü DEMİRCAN

• Aktif Üye
  • **
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2011, 22:40:40 »
sami kardeşim bundan 15 sene evvel 555diye bi ciftsan süper poze kullandım ama mobil şoklu degildi inan o silahtan aldıgım randımanı ve sürme özelligini ve sacma dagılımında o silahtan aldıgım randımanı başka bi silahta görmedim inan o zaman çok ucuz ve çok randımanlıydı şimdikileri bilmiyom ama gercekten iyi bi silahtı
Hüsnü Demircan -1965- Manisa-Demirci

Çevrimdışı Orhan Kemal TÜRKDOĞAN

• Yeni Üye
  • *
  • tekırdağ/çerkezköyden herkese selamlar
  • Yer: tekirdağ
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2012, 22:21:35 »
merhaba
aynı silaha bende arkadasım için baktım bugun satıcıylada konustum   tüfeğin çelik kasa oldugunu söyledi ancak su anda hilal av sitesinde 475 tl

https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2328

ancak aşağıdaki sitede
http://www.cihanav.com/Urunler/CIFSAN-SUPERPOZE-AV-TUFEGI-89.html          375 tl     

peki sizce   kaç gr fişek alınması lazım ve  model - marka  söyleyebilirmisiniz

tesekkurler
tekırdağ/çerkekzköyden herkese selamlar
orhan kemal türkdoğan
05532298094
1984 Tekirdağ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2012, 22:56:54 »
merhaba

avcı abilerim konuyla  ilgili olarak yardımcı  olabılırmısınız

tesekkuler

peki sizce   kaç gr fişek alınması lazım ve  model - marka  söyleyebilirmisiniz

orhan kemal türkdoğan
05532298094
1984 Tekirdağ

Çevrimdışı Mustafa ALTINKAYA

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: afyonkarahisar
« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2012, 21:19:02 »
yakın arkadaşımda çiftsan tek tetik mobil şoksuz 71 namlu var 5 yıldır  kullanıyo keklik tavsan bıldırcın domuz ördek her ava gider attığı fişek belki milyon olmustur hiç bi sıkıntı yaşamadı 5 yıl önce 100 100 5 taksitte almıstı. şuanki senin dediğin fiyatta gayet ucuz bence kacırmayın derim.
rastgele....
Mustafa ALTINKAYA  o RH(+) 1985-Afyonkarahisar
545 228 87 26

Çevrimdışı Yaşar KABAYEL

• Administrator
    • www.durustavci.com
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2012, 22:05:26 »
Sami ben bu markayı bilmem birader :) yinede hayırlı olsun ama mutlaka bi kullanıcısını bul ve konuş bence...
Yaşar KABAYEL - 1986 - BERGAMA - İZMİR
Tel:  0 542 337 38 53 - msn: durustavci@hotmail.com

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2012, 22:21:24 »
NAMLU ŞOKU    :    4/4-4/3   olan çiftsan tüfek için  peki sizce   kaç gr fişek alınması lazım ve  model - marka  söyleyebilirmisiniz ??

avcı abılerım yardımcı olabılırmısınız  , amatör insanlarız ve sizlerden yardım   istiyorum sızın soyledıklerınıze gore  fişek siparişi vereceğiz 

ama  konuyla ilgili  hiç  açıklayıcı cevap vermıyorsunuz

yardımcı olabılırmısınız
tesekkurler
orhan kemal türkdoğan
05532298094
1984 Tekirdağ

Çevrimdışı Mustafa ALTINKAYA

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: afyonkarahisar
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2012, 23:33:49 »
NAMLU ŞOKU    :    4/4-4/3   olan çiftsan tüfek için  peki sizce   kaç gr fişek alınması lazım ve  model - marka  söyleyebilirmisiniz ??

avcı abılerım yardımcı olabılırmısınız  , amatör insanlarız ve sizlerden yardım   istiyorum sızın soyledıklerınıze gore  fişek siparişi vereceğiz 

ama  konuyla ilgili  hiç  açıklayıcı cevap vermıyorsunuz

yardımcı olabılırmısınız
tesekkurler
fişek, yapacagın ava ve mevsime göre değişir
Mustafa ALTINKAYA  o RH(+) 1985-Afyonkarahisar
545 228 87 26

Çevrimdışı Erkan ÇALIŞKANLAR

• Sabit Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2012, 20:20:11 »
arkadaşlar ya 1988 yada 1989 yılında çiftsan süper pozemi aldım tepe tepe kullandım hala daha ara ara onunla ava çıkıyorum ve daha bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım çokta seviyorum tüfeği (sadece geçtiğimiz sezon kompile boya attırdım sıfır tüfek gibi oldu) bilgilerinize..
1962 - İZMİR

Çevrimdışı Ayhan BAŞKAN

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2012, 20:45:05 »
cifsan benim ilk pozemdi ilk cıktıyında babam almıştı hediye onunla yaptıyım avlar gözümün önüne geliyorda yakısı cok güzel fiyat olarak bence iyi alınacak bir silah.

Eskişehir-1973

Çevrimdışı Mehmet Ali TOR

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #15 : 26 Mart 2013, 18:05:14 »
Konu eski kalmış biraz ama, ben bu tüfeği çok araştırmıştım daha kötü diyen duymadım. Ne de olsa çift tetik, bu fiyata çok güzel tüfek.
İstanbul-1993

Seo4Smf Tagleri: hakkında yorumlarınız süperpoze Çifsan 

Avclk