Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Domuz&Bıçak Ve Köpekler Av mı Vahşet mi Etik mi ?  (Okunma sayısı 6244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahmut KAPLAN

• Moderator
  • Avcılık Bir Tutkudur..
  • Yer: Edirne
Yorumsuz...

YouTube - Broadcast Yourself

Dog&Knife Boar Hunting Hawaii, Part-1

Knife Hunting Hogs with Dogs

Mahmut KAPLAN - 1982 - EDİRNE

Çevrimdışı Mahmut LİMNİLİ

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
  • Yer: Foça - 1964
Ynt: Domuz&Bıçak Ve Köpekler Av mı Vahşet mi Etik mi ?
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2011, 13:14:00 »
Mahmut herkez öncelikle fikirlerini özgürce yazabilir.

Şimdi biz daha iki gün önce DOMUZUN üzerine basmak etikmi değilmi diye konuştuk ve kavgalar çıktı.
Hatta avrupalı yapmaz dinlerde oldu.

İlk çağlardan beri süre gelen insan oğlunun avlanma iç güdüsü vardır.
Kimileri hayvanların canının alınmasına karşıdır kimilerine göre ise bu durum farklıdır.

Bıçak köpek dedik:
Şimdi ilk avlanmalar başladığında ateşli silah varmıydı  yoktu.
İnsanlar neyle avlıyorlardı mızrak bıçak balta yeri geldiğinde şahin ve köpek değilmi.

Sonuçta bütün silahlar ile hayvanlar öldürülüyordu.

Bir kuşu sapanla vurmak ile saçma ile vurmak arasında bence fark yoktur.
Bir domuzu bıçakla avlamak öldürmek ile silahla avlamak arasında yine fark yoktur.

Köpeklerin devreye girmesi insan evladından daha çevik ve kuvvetli olan domuz hayvanının bir nebze
savunmasını kırmaktır.

Zira köpekler olmadığı sürece domuz hele büyük bir hayvansa pek bu duruma düşmez.

Aksine bence silah yerine bu şekilde avlanmak  hayvana bir şans vermek demektir.

Belki domuz köpekleri yenecek.Belki bıçakçı elinden kaçıracak.

Fakat günümüzde ne mümkün.Koy tüfeye 5 şavrettin yüzde 99 öldür değilmi..

Bence tekrar yazıyorum:

Bıldırcını teyp ile avlamak,otomatik tüfekle bir kekliye 5 sıkmak.Sığırcık alayının içine 5 saçma sıkmak,Müğre ile ördek avlamak
Gece far ile tavşan yada yine kopay köpek ile avlamak. Domuz kovan köpekle domuz avlamak ne kadar etikse buda aynen derim..!

Mahmut Limnili - FOÇA -1964 - 0.532.4422170   www.kurzhaarmahmut64.com   www.mahmut64.com 

Çevrimdışı Özgur BEKTAŞ

• Paylaşımcı Üye
  • ÖZGÜR BEKTAŞ 1975 ANKARA A RH +
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2011, 13:30:51 »
Şahsi fikrim hayvana mümkün olduğunca eziyet vermeden avlamak. Onunda bi canlı olduğunu acı çekebileceğini unutmamak lazım.
ANKARA-1975-A RH +

Çevrimdışı Mahmut KAPLAN

• Moderator
  • Avcılık Bir Tutkudur..
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2011, 13:43:43 »
Mahmut herkez öncelikle fikirlerini özgürce yazabilir.

Şimdi biz daha iki gün önce DOMUZUN üzerine basmak etikmi değilmi diye konuştuk ve kavgalar çıktı.
Hatta avrupalı yapmaz dinlerde oldu.

İlk çağlardan beri süre gelen insan oğlunun avlanma iç güdüsü vardır.
Kimileri hayvanların canının alınmasına karşıdır kimilerine göre ise bu durum farklıdır.

Bıçak köpek dedik:
Şimdi ilk avlanmalar başladığında ateşli silah varmıydı  yoktu.
İnsanlar neyle avlıyorlardı mızrak bıçak balta yeri geldiğinde şahin ve köpek değilmi.

Sonuçta bütün silahlar ile hayvanlar öldürülüyordu.

Bir kuşu sapanla vurmak ile saçma ile vurmak arasında bence fark yoktur.
Bir domuzu bıçakla avlamak öldürmek ile silahla avlamak arasında yine fark yoktur.

Köpeklerin devreye girmesi insan evladından daha çevik ve kuvvetli olan domuz hayvanının bir nebze
savunmasını kırmaktır.

Zira köpekler olmadığı sürece domuz hele büyük bir hayvansa pek bu duruma düşmez.

Aksine bence silah yerine bu şekilde avlanmak  hayvana bir şans vermek demektir.

Belki domuz köpekleri yenecek.Belki bıçakçı elinden kaçıracak.

Fakat günümüzde ne mümkün.Koy tüfeye 5 şavrettin yüzde 99 öldür değilmi..

Bence tekrar yazıyorum:

Bıldırcını teyp ile avlamak,otomatik tüfekle bir kekliye 5 sıkmak.Sığırcık alayının içine 5 saçma sıkmak,Müğre ile ördek avlamak
Gece far ile tavşan yada yine kopay köpek ile avlamak. Domuz kovan köpekle domuz avlamak ne kadar etikse buda aynen derim..!

Ustam bakış açın tamamen tartışmasız doğru sadece insanın biraz içi acıyor kurşun temiz ölüm şevrotin yada tek kurşun bıçak bana göre değil saygılar...

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2011, 13:55:36 »
Ustam bakış açın tamamen tartışmasız doğru sadece insanın biraz içi acıyor kurşun temiz ölüm şevrotin yada tek kurşun bıçak bana göre değil saygılar...

Adaş bak şimdi yanlış anlama ben bu işin çok ciddi ustasıyım.Her türlü silahla domuz avladım.
Bir tek el bombası kaldı.
Attığın tek kurşunu her attığına beynine sokabilimisin asla mümkün değil.
Bağlı olması gerkir.

Fakat bacaklarının arasındaki domuza uzun imha bıçağını kulak içinden yüzde yüz beynine batırısın ve anında ölür.
Bilirsinki dünyanın bir çok yerinde büyük baş evcil hayvanlar beyinlerine hızla batırılan makenizma ile öldürülmekte.

Bu suretle hayvan ayak bie atamıyor en çabuk ölüm anlatabildimmi.

Attın kurşun yada şaverttini 30 metre yaralı gitti yere yıkldı 1 dakikada yerde debelendi değilmi...!
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 13:56:44 Gönderen: Mahmut LİMNİLİ »
Mahmut Limnili - FOÇA -1964 - 0.532.4422170   www.kurzhaarmahmut64.com   www.mahmut64.com 

Çevrimdışı Mahmut KAPLAN

• Moderator
  • Avcılık Bir Tutkudur..
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2011, 13:58:22 »

Adaş bak şimdi yanlış anlama ben bu işin çok ciddi ustasıyım.Her türlü silahla domuz avladım.
Bir tek el bombası kaldı.
Attığın tek kurşunu her attığına beynine sokabilimisin asla mümkün değil.
Bağlı olması gerkir.

Fakat bacaklarının arasındaki domuza uzun imha bıçağını kulak içinden yüzde yüz beynine batırısın ve anında ölür.
Bilirsinki dünyanın bir çok yerinde büyük baş evcil hayvanlar beyinlerine hızla batırılan makenizma ile öldürülmekte.

Bu suretle hayvan ayak bie atamıyor en çabuk ölüm anlatabildimmi.

Attın kurşun yada şaverttini 30 metre yaralı gitti yere yıkldı 1 dakikada yerde debelendi değilmi...!

Saygılar ustam..

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2011, 13:59:29 »
Şahsi fikrim hayvana mümkün olduğunca eziyet vermeden avlamak. Onunda bi canlı olduğunu acı çekebileceğini unutmamak lazım.

Bu her zaman mümkün değildir. Yaralı gider v.b.

Elinin altındaki domuzun beynine bıçak batırıp yada boynunu kesersen daha az acı çektirmiş olursun.

« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 13:59:42 Gönderen: Mahmut LİMNİLİ »

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2011, 14:01:07 »
Herkez fikrini yazabilir özgürdür...!
Bölüm soru cevap tartışmadır...
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 14:01:46 Gönderen: Mahmut LİMNİLİ »

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: Diyarbakır-Eskişehir
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2011, 16:20:00 »
Hani derler ya her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır diye işte böyle bir şey.Arjantin'de de köpekler domuzu yakalar avcı da bıçağını domuzun kalbine sokarak öldürür.Kimi yivli ile avlanır kimi bıçakla bu onun tercihidir.Paylaşım için teşekkürler Mahmut...
Osman KURT
Diyarbakır-Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

Çevrimdışı Özgur BEKTAŞ

• Paylaşımcı Üye
  • ÖZGÜR BEKTAŞ 1975 ANKARA A RH +
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2011, 16:39:31 »
You Tube da gezinirken  Hatsan marka torpedo 155 cal. 5.5mm  havalı tüfekle uygun atışla domuzu devirdikleri gördüğüm zaman (Emin olun domuz hareket bile edemedi hemen öldü) ve Mahmut Limnili Beyinde domuz avındaki domuzun en etkili ölümüne dair ince noktaları paylaşmasıyla bu videolardaki avlanma tekniğinin en etkili yollardan biri olduğunu anladım. Köpeklerin domuzu çevirme biçimleri çoğu avda yaşadığımız sahneleri çağrıştırıyor. Burda bizim içimizi sızlatan köpeklerin bizim köpeklerden farklı olarak domuza zarar vermek için eğitilmiş olması zavallı domuz köpeklerden nefes alamıyor. Böyle bir sahnede o engamede tüfek atılamıyacağına göre bıçak en etkin silaha dönüşüyor. Bu sahneler Türkiyede çekilmemiş her bölgenin av kültürü bizim inancımız ve kültürümüzle uyuşmasada farklılıklar gösteriyor İngilterede bir tilki için yüzlerce köpeği salıyorlar meraya sonunda kaçmaktan yarulan tilkiyi yakalayıp ya köpeklerin ortasına atıp parçalatıyorlar yada Atların nalları altında eziyorlar bu bizce katliam onlara göre av oluyor. Gece farla avlanma, teyple avlanma, canlı mühreyle avlanma, elektrikle zehirle avlanmanın av olmadığına bende katılıyorum. Yine İnternette gezinirken Avcının yanlış noktadan vurup yaraladığı domuzun başında insanlıktan öte her türlü duruşu sergilediğini Özellikle yavrulu dişi domuz vurmak için avlar yapıldığınıda izledim. Etikmi değilmi konusuna gelince görüntüler insanın içini parçalıyor ama o an için etik. Şahsi fikrim hayvana mümkün olduğunca eziyet vermeden avlamak. Onunda bi canlı olduğunu acı çekebileceğini unutmamak lazım. kültürümüze ve inancımıza uygun şekilde hayvana en az acıyı verdirecek şekilde canını alma tekniklerin her zaman arkasındayım gerekirse bu bıcak bile olsa.....
ANKARA-1975-A RH +

Çevrimdışı Arif ALTINYOLLAR

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2011, 17:48:19 »
Arkadaşlar bu şekildeki avları National geographic te seyrettim havai nin bu domuzlarla başı belada adamların kendi ormancıları 5-6 tane köpekle domuzu bulup yok ediyorlar.Bu kadar sık ormanların olduğu yerlerde ancak ve ancak bu şekilde av yapabilirsiniz.Ha ben bıçakla değilde tüfekle vurmayı tercih ederim.Bu şekildeki avda gayet normal bunda bir anormallik yok,bizlerde bu şekilde avlanmıyormuyuz köylerde nerden baksan 8-10 köpekle çıkmıyormuyuz sürek avlarına köpeklerde domuzu kıstırdıklarında aynı görüntülere rastlamıyormuyuz....
Arif ALTINYOLLAR - 1972 - ANKARA
Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça avcı hikayelerine inanmak zorundasınız.

Çevrimdışı Mehmet GÜNCÜ

• Sabit Üye
  • Yer: malatya
« Yanıtla #11 : 14 Mayıs 2011, 18:05:43 »

Mustafa AKSOY:
--------------------------------------------------------------------------------
Avlamanın Dinî Hükmü

İslâm dini, fert ve toplum hayatına sadece gerekli ve zorunlu gördüğü müdahaleleri yapmış, herhangi bir olumsuz gidiş ve sonuç olmadığı sürece insaların yapıp ettiklerine bir kısıtlama getirmemiştir. Bunun için de günlük hayatı oluşturan davranışlarda helâl ve mubah oluş asıl, haramlık ve kısıtlama ise istisnaî bir durum olarak görülür. Avlanma da böyledir. İnsanlar öteden beri gıda temini ya da bazı hayvanların deri ve kıl gibi cüzlerinden yararlanmak için avlama yoluna başvurmaktadır. Din de bu konuda helâl ve serbest oluşu esas almış, gerekli düzenleme ve kısıtlamayı toplumların örf ve ihtiyacına bırakmıştır. Kur'an'da yeryüzünde ne varsa hepsinin insan için yaratıldığının (el-Bakara 2/29), göklerde ve yerde bulunan varlık ve imkânların Allah'ın bir lutfu olarak insanın emrine verildiğinin (el-Câsiye 45/13) ifade edilmesi, ayrıca avlamanın ilke olarak helâl olduğunun bildirilmesi (el-Mâide 5/94-96) böyle bir anlam taşır.

Kur'an ve Sünnet insanın başı boş bırakılmadığını vurgulamış, amaçsız ve anlamsız davranışları yermiştir. Ayrıca Hz. Peygamber'in hadislerinde merhamet duygularını yitirenler için ağır ifadeler kullanılmıştır. İslâm rahmet ve merhamet üzerine kuruludur. Yeryüzündeki bütün mahlûkata karşı şefkat ve merhamet beslenmesini, Allah'ın yarattığı fıtratın ve güzelliklerin korunmasını emreder. Bu sebeple, hiçbir fayda sağlamaya yönelik olmayan ve sırf hayvanlara eziyet vermek ve bu yolla eğlenmek için yapılan avlama İslâmî ilkelerle bağdaşmaz. Nitekim Peygamberimiz bir hadîs-i şeriflerinde şöyle bir uyarıda bulunmuştur: "Kim bir serçe kuşunu boş yere öldürürse, o kuş kıyamet günü Allah'a şikâyette bulunarak der ki: Yâ rabbi! Falanca kişi hiçbir yarar gözetmeden beni boş yere öldürdü!" (Neylü'l-evtâr, VIII, 155-156). Başka bir hadislerinde de Resûl-i Ekrem canlı bir varlığın hedef edinilmesini yasaklamıştır (Buhârî, "Zebâih", 25; Müslim, "Sayd", 58).

Eti yenen hayvanların eti için, eti yenmeyen hayvanların ise deri, kıl ve diş gibi cüzlerinden yararlanmak ya da zararlarından kurtulmak için avlanması kural olarak câiz görülmüştür. Normal şartlara göre verilmiş bu hüküm, ilgili ve yetkili merciler tarafından çevrenin ve hayvan neslinin korunması için gerekli tedbirleri almasına ve bazı kısıtlamalar getirmesine engel teşkil etmez. Çünkü bu, câiz ve mubah bir davranışın normal şartlardaki hükmünü açıklamakta olup İslâm hukukçuları kamu yetkililerine câiz ve mubahta tasarruf yapma hakkı tanırlar. Bunun yanında spor ve benzeri amaçlarla ava çıkmak da câiz görülmüş, fakat bazı bilginler asıl amacın dışına çıkıldığı ve merhamet duygularını incittiği için bunu mekruh görmüşlerdir. Bir yarar gözetmeksizin ve hayvanlara eziyet için avlamak ise câiz değildir. Yine, başkalarına zarar veren bir yolla yapılan av da İslâm dininin genel ilkelerine göre yasak fiillerden sayılmıştır. Bu tür avlama için fıkıh eserlerinde daha çok insanların mallarına, özellikle arazi ve mahsullerine zarar verme durumları örnek gösterilmişse de tabiatın ve hayvan neslinin korunması, zamansız avlanmanın hayvanların üreme ve gelişmesinde yol açacağı olumsuzlukların önlenmesi amacıyla konan sınırlamalara uyulmamasını da bu çerçevede düşünmek gerekir. Nitekim ilk bakışta hac ibadetine has bir düzenleme gibi görünürse de, İslâm'daki Mekke havalisinin bitki ve hayvanları ile ilgili koruyucu hükümlerin çevre bilincini yerleştirmeye yönelik hikmetler de içerdiği gözden uzak tutulmamalıdır. Harem bölgesi için getirilen kısıtlamaların, bu bölgeyi âdeta örnek bir "millî park" haline getirmeyi amaçladığı da söylenebilir.

KAYNAK:Diyanet ilmihali II cilt 

Mehmet GÜNCÜ - Malatya - 1976

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2011, 20:09:29 »
Mehmetcim yukarıda yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum bize göre tamam,ama bu avı yapanlar malesef ecnebi; bizler değiliz,işte bu yukarda yazdıklarını onlara anlatamazsın.Sonuçta dinimizde eğittiğimiz köpekle kuşla her türlü avı yapabiliriz.Bu yapılan avda o adamların gelenek ve av yöntemleri diyecek hiçbir şey yok bence......

Çevrimdışı Mehmet GÜNCÜ

• Sabit Üye
« Yanıtla #13 : 14 Mayıs 2011, 22:14:34 »
arif  abim zaten  ben  adamlar  neden  böyle  yapyor   yapamazlar  demedim   adı  geçen konularda  sadece  tavrımı koyup  safımı belirledim kim nasıl  avlanır bizler  ne  yapabilirizzki kime  böyle  avlanma  diyebilirsin  sonuçta herkes  inandığını yapacaktır ama vurgulamak istediğim  nokta  her birey  kendi  adına  bişeyleri  savunur  lakin  doğru  tektir bizler  adam böyle  yapmış  ama  doğrusu  budur  dediğimizde  yok  herkesin  doğrusu  doğrudur görecelidir  dene  bilirmi  abim ışıklı  avlar  yada  ne  bilim  teyiple bıldırcın   avlanmalar  zamansız  avlanmalar bunlarda  görece  arana  bilirmi adam  gider   avlar  evet  avlayanlarda  var  işte  burda  buna  yanlış   yada  doğğru  demek  asıl  olan bunu  diyebiliyorsak  problem  yok  biz  burda  bunu  savunurken  bize  katalok avcısı  diyen arkadaşlarada avdan  ne  anlar avı  bilmez gibi  sözlerinede  sözümüz  yok  canları  sağolsun yukarıdaki  avlanma  sekline  gelince  arif  abi  valla  seyrederken hiç  zevk  almadım

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #14 : 14 Mayıs 2011, 23:24:52 »
Mehmetcim Safını belirlemişsin tamam senim burada yazdığın yasak avlanma modellerinin tamamına buradaki 100 avcıdan 99 u karşı tamamda Sana burada kısaca enson yaptığım domuz avımı anlatayım bu tarihten sonra hiç domuz avınada gitmedim tarih 6 aralık 2008 gece bek avına gittik saat 01veya 01.30 bu saatte bek yerlerimize vardık.Vurduğumuz domuzların adedini burada yazmayacağım ama vurupta yolladığımız domuz adedi 6 geri kalanını Ankaraya getirdik.Bu malum dergidede yayınlandı kaç kişiyiz diye soracak olursan bayağı kalabalık diyim,şimdi sana şunu söyleyim adamım ben getirdiklerimize değil vurupta kaçırdıklarımıza  yanarım.Bu avda olan arkadaşlarımızın içinde duayen dediklerimizde var ne diyorlar biliyormusun sen niye üç fişek attın sen niye iki fişek attın yani neden daha fazla vurmadın diye serzeniçte bulundular.Tamam sana göre veya bana göre bu avcılık değil ama insan bir yerde kendisinede hakim olamıyor demek ki,sen canınıda hiç sıkma kimne derse desin kimine katalog derler kiminede duayen hiç birinin diğerinden farkı yok...Kal sağlıcakla.Saygılar.

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
« Yanıtla #15 : 14 Mayıs 2011, 23:30:37 »
arif  abim zaten  ben  adamlar  neden  böyle  yapyor   yapamazlar  demedim   adı  geçen konularda  sadece  tavrımı koyup  safımı belirledim kim nasıl  avlanır bizler  ne  yapabilirizzki kime  böyle  avlanma  diyebilirsin  sonuçta herkes  inandığını yapacaktır ama vurgulamak istediğim  nokta  her birey  kendi  adına  bişeyleri  savunur  lakin  doğru  tektir bizler  adam böyle  yapmış  ama  doğrusu  budur  dediğimizde  yok  herkesin  doğrusu  doğrudur görecelidir  dene  bilirmi  abim ışıklı  avlar  yada  ne  bilim  teyiple bıldırcın   avlanmalar  zamansız  avlanmalar bunlarda  görece  arana  bilirmi adam  gider   avlar  evet  avlayanlarda  var  işte  burda  buna  yanlış   yada  doğğru  demek  asıl  olan bunu  diyebiliyorsak  problem  yok  biz  burda  bunu  savunurken  bize  katalok avcısı  diyen arkadaşlarada avdan  ne  anlar avı  bilmez gibi  sözlerinede  sözümüz  yok  canları  sağolsun yukarıdaki  avlanma  sekline  gelince  arif  abi  valla  seyrederken hiç  zevk  almadım

Mehmet sen izlerken zevk almadığın yazmışsın haklısın olabilir.
      Fakat hiç avcı olmuyanlarda avlanmaya kökünden karşi ve tiksiniyorlar buna ne demeli...
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 23:30:53 Gönderen: Mahmut LİMNİLİ »

Çevrimdışı Mehmet GÜNCÜ

• Sabit Üye
« Yanıtla #16 : 14 Mayıs 2011, 23:45:11 »
mahmut  abi av ve avcılık camiasının bi  içnde  olmak  var  bide  dışında  kalmak   var  dışındaki  arkadaşların  bizler  hakkında  ne  düşünsdükleri onların  bakış  açısıdır  onlar  baştan  karsı  şimdi  yatyolar  zaten  sabah işe  gidecekler ;D   mahmut abi,  ama  bizler  bu  işi  yapyoruz  birbirimizin düşüncelerini  önemsiyoruz  tartışıyoruz  doğru  av  adına  vs  vs  çeşitli konular  falan  işte  bizler  içindekileriz 

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #17 : 14 Mayıs 2011, 23:50:30 »
Mehmetcim sen içinde kalmaya bak boş ver dışardakilerde bizi ilgilendirmez.Onların bizi ilgilendirmediği gibi....... ;D ;D ;D

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
« Yanıtla #18 : 14 Mayıs 2011, 23:51:49 »
mahmut  abi av ve avcılık camiasının bi  içnde  olmak  var  bide  dışında  kalmak   var  dışındaki  arkadaşların  bizler  hakkında  ne  düşünsdükleri onların  bakış  açısıdır  onlar  baştan  karsı  şimdi  yatyolar  zaten  sabah işe  gidecekler ;D   mahmut abi,  ama  bizler  bu  işi  yapyoruz  birbirimizin düşüncelerini  önemsiyoruz  tartışıyoruz  doğru  av  adına  vs  vs  çeşitli konular  falan  işte  bizler  içindekileriz 

Haklısın Mehmet hani sen zevk almadım dedin diye yazdım bütün bunları ben.
      Aksine bende zevk aldım izlerken.
      Adam mücadele vermiş kendini riske atmış ve avlamış.

Bir ağaç yada taş üstüne şıkıp sadece sıkmamış.
      Yani farrklı ve ağır bir güç ile rakip olmamış domuza...

Demekki zevkler ve renkler bunun için pek tartışılmıyor değilmi...!
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2011, 23:52:07 Gönderen: Mahmut LİMNİLİ »

Çevrimdışı Mustafa KÜÇÜK

• Sabit Üye
« Yanıtla #19 : 14 Mayıs 2011, 23:56:44 »
Özellikle Arjantinde domuzun canlı canlı boğazlanması bir gelenek sırf bunun için doğo cinsi köpekleri eğittiklerini biliyorum..Avlanmak ne kadar etikse buda bu kadar
etik derim...Bence olay bundan ibarettir dostlar....

Mustafa KÜÇÜK - 1981 - Çanakkale İkamet Kayseri

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
« Yanıtla #20 : 14 Mayıs 2011, 23:59:15 »
O an ki adrenalini açıkçası bende yaşamak isterim.Domuzu yatağında basmak kadar tehlikeli ve bir o kadar da heyecan verici bir şey olabilir mi? Helal olsun adamlara bu cesareti kendilerinde bulmuş ve avlamışlar.Kaç kişiye nasip olabilir ki?
Osman KURT
Diyarbakır-Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #21 : 15 Mayıs 2011, 00:01:40 »
Mustafacım ispanyayı hiç görme,adamlar 200-300 köpekle dağın etrafını sarıp köpekleri salıyor,Domuzu geyiği kırıyorlar resmen buda bir gelenek hadi yapmayın desenize.Şimdi dünyada o kadar hayvan sever vede domuz sever var sesleri hiç çıkmıyo bizemi kaldı sanki onları savunmak yesinler kendi başlarını.......

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #22 : 15 Mayıs 2011, 00:02:29 »
Bana oldu Osmanım 2 defa.... ;) ;)

Çevrimdışı Mehmet GÜNCÜ

• Sabit Üye
« Yanıtla #23 : 15 Mayıs 2011, 00:07:41 »
O an ki adrenalini açıkçası bende yaşamak isterim.Domuzu yatağında basmak kadar tehlikeli ve bir o kadar da heyecan verici bir şey olabilir mi? Helal olsun adamlara bu cesareti kendilerinde bulmuş ve avlamışlar.Kaç kişiye nasip olabilir ki?
  arkadaşlar  domuzu  yatağında  basın  heycanda  duyun avlayın ister köpekli  ister köpeksiz ister  silahlı  ister  bıçaklı lakin  tarihlere  dikkattt >:( >:( >:( >:(

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
« Yanıtla #24 : 15 Mayıs 2011, 00:07:48 »
Bana oldu Osmanım 2 defa.... ;) ;)

Sağlam cesaretli en az 4-5 köpek olacak dalacaksın yatağına ama o da bende yok :) Hem ben kuş avcısıyım abi domuzu ya sürekte yada gece bekinde vurmayı tercih ediyorum ;)
Osman KURT
Diyarbakır-Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

Çevrimdışı Mustafa KÜÇÜK

• Sabit Üye
« Yanıtla #25 : 15 Mayıs 2011, 00:07:56 »
Arif abi bu konuda sana kesinlikle katılıyorum... Avcılığın özünde öldürmek var o veya bu şekilde...İngilizlerin meşur tilki avına ne demeli onlarca atlı yüzlerce köpek
canlı canlı parçalıyorlar hayvanı....Tilkiyi hiç sevmeme rağmen ( keklik ve tavşanın yavrusunu tüketmesinden dolayı) bu ava pek sempatik bakmıyorum...Ama yadır
gamıyorumda muhtemelen bende o doğada yaşamış olsam ve o kültüre sahip olsam aynısını yapardım saygılar....

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
« Yanıtla #26 : 15 Mayıs 2011, 00:10:11 »
  arkadaşlar  domuzu  yatağında  basın  heycanda  duyun avlayın ister köpekli  ister köpeksiz ister  silahlı  ister  bıçaklı lakin  tarihlere  dikkattt >:( >:( >:( >:(

Mehmet buraya konulan avlanmış bir domuzun tarihini ben üzerinde görmedim.
     Ayrıca zararlı hayvanat için yöresel izinler vardır bunuda unutma.
     Konumuz yasak avlanma değil dikkat edelim...!
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 00:12:12 Gönderen: Mahmut LİMNİLİ »

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #27 : 15 Mayıs 2011, 00:12:28 »
Osmanım kuş avına başlamadan önce 13 sene sadece domuz avı yaptım hiç kimse domuzu istediği yerinden vuramaz nere denk geldi basacan tetiğe tabi bu gezerek yapılan avlarda yivlimiz olmadıki anasını satıyım anlının orta yerine yapıştırıyım. Ah ulan felek yaptın yine bana kelek........

Çevrimdışı Mustafa KÜÇÜK

• Sabit Üye
« Yanıtla #28 : 15 Mayıs 2011, 00:12:53 »
Sağlam cesaretli en az 4-5 köpek olacak dalacaksın yatağına ama o da bende yok :) Hem ben kuş avcısıyım abi domuzu ya sürekte yada gece bekinde vurmayı tercih ediyorum ;)

Osmancım benim bildiğim iyi bir yatakçı var sen anladın onu :) Ama tek köpek tek tüfek giriyo alıyo kelleği çıkıyor....Ama yataçıların sonu pek iyi olmuyo hemşom dikkatli
olmak lazım derim....Açıkçası yatakta basmayı benimde pek gözüm yemiyor Bursada 200 kg.luk bir azılıyı sıkıştırdık sıkta valla o mu öldü korkudan ben mi bilmiyorum...
o gün ben kazandım ama yarın ne olacağı belli olmaz... Pabuç palı bende bıraktım domuzu döndüm özüme kuşçuluğa yani :)

Çevrimdışı Adem ÖNCÜ

• Sabit Üye
  • Yer: Antalya/Tokat
« Yanıtla #29 : 15 Mayıs 2011, 00:14:37 »
Beni Bilen Bilir Bilmiyen Kendi Bilir......!!!

Antalya/Tokat/1979

Seo4Smf Tagleri: köpekler Domuz&Bıçak Vahşet Etik 

Avclk