Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: İKİNCİ EL AV TÜFEĞİ FİYATLARI Neden Bu Kadar Yüksek... 2.EL TÜFEKLER  (Okunma sayısı 4337 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hacı Hüseyin KILINÇ

• Administrator
  • AŞK-I ŞEHİR ESKİŞEHİR
Arkadaşlar ikinci el av tüfeği fiyatlarına bakıyorum hepsi bir birinden yüksek Av bayinden de alsanız sahibinden de alsanız sonuç değişmiyor...

Avrupa bazı modeller bulunmuyor efsane olmuş tamam hadi onları anladık bazıları randımansız kendi ülkelerinde bile rağbet görmemiş ama yinede ikinci

el değeri olması gerekenden yüksek...

Üstelik bazıları öyle hor kullanılmış ki artık bakım yapmak tadilat yapmak kurtarmazken onlar bile ateş pahası olmuş...

konu ile alakalı düşünceleriniz neler sizce neden bu kadar yüksek 2.el değeri var...
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2012, 18:29:53 Gönderen: Hacı Hüseyin KILINÇ »
İnsanları Hayvanları Doğayı Sevelim Sevdirelim
Hacı Hüseyin KILINÇ - 1975 - Eskişehir

Çevrimdışı Gürhan ZOR

• Teknik Admin
  • Yer: Ankara
Güzel bir tespit.Benimde çok dikkatimi çekmişti.Ancak bende anlam veremiyorum.
Şevket Gürhan ZOR - 1972  - Batıkent/Ankara 
0 Rh (-) Negatif

Çevrimdışı Arif ALTINYOLLAR

• Moderator
  • ANKARA
Hüseyin aslında bu Türk vatandaşına atılan kazığın ta kendisi Arabalardada aynı kazık Türk vatandaşna atıldığı gibi, Savunma sanayii tüfek bedelinin yüzde 50 sinden fazlasını vergi olarak alıyormuş.E tabii bizim bayi dururmu yüzde yüzde kendisi yapıştırıyor fiyatlara,yurdum avcısıda 1000 dolarlık tüfeği Türkiyede 5000 tlye alınca tabiki ikinci el fiyatlarda uçuyor,e tabi yerli firmalarda bu fiyatların yanında kendi fiyatlarınıda şişiriyor,bu işler arz talep meselesi Hüseyin bizim kensi silah sanayimiz yurt dışına ihraç ettiği tüfekleri burada türk avcısına inanılmaz paralara satıyor bunlar daha öncede konuşuldu inanın bizim ihraç ettiğimiz tüfeklerin avrupadaki fiyatları bize sattığı fiyatın 3te biri bile değil,avrupanın ikinci el silahlarınıda devamlı takip ederim,aradaki fiyat farkı Türkiyeye kıyasla uçurumdan daha derin Hüseyin bizim ülkemizde Tüfek satanlar hep kör satıcı eee bununda kör alıcısı oldumu arz talep yerine gelmiş oluyor.
Biz ne yapıyorsak kendi kendimize yapıyoruz,yoksa avrupalı bize pahalı tüfek felan yollamıyor bu piyasada ne yamyamlar var bir bilseniz ikinci el tüfeğe yenisinden çok para istiyor neymiş avrupaymış bulunmazmış alda döşüne sok namlusunu diyeceksin,,,,
Arif ALTINYOLLAR - 1972 - ANKARA
Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça avcı hikayelerine inanmak zorundasınız.

Çevrimiçi Ahmet VURAL

• Sabit Üye
  • Yer: ANTAKYA
Arif beyle aynı düşüncedeyim.
03.02.1954 - Tirebolu

Çevrimdışı Öner PEKŞİRİN

• Öner PEKŞİRİN
  • Teknik Admin
  • Avcı avını iyi tanıyandır...
  • Yer: İZMİR-Balçova
Hüseyin aslında bu Türk vatandaşına atılan kazığın ta kendisi Arabalardada aynı kazık Türk vatandaşna atıldığı gibi, Savunma sanayii tüfek bedelinin yüzde 50 sinden fazlasını vergi olarak alıyormuş.E tabii bizim bayi dururmu yüzde yüzde kendisi yapıştırıyor fiyatlara,yurdum avcısıda 1000 dolarlık tüfeği Türkiyede 5000 tlye alınca tabiki ikinci el fiyatlarda uçuyor,e tabi yerli firmalarda bu fiyatların yanında kendi fiyatlarınıda şişiriyor,bu işler arz talep meselesi Hüseyin bizim kensi silah sanayimiz yurt dışına ihraç ettiği tüfekleri burada türk avcısına inanılmaz paralara satıyor bunlar daha öncede konuşuldu inanın bizim ihraç ettiğimiz tüfeklerin avrupadaki fiyatları bize sattığı fiyatın 3te biri bile değil,avrupanın ikinci el silahlarınıda devamlı takip ederim,aradaki fiyat farkı Türkiyeye kıyasla uçurumdan daha derin Hüseyin bizim ülkemizde Tüfek satanlar hep kör satıcı eee bununda kör alıcısı oldumu arz talep yerine gelmiş oluyor.
Biz ne yapıyorsak kendi kendimize yapıyoruz,yoksa avrupalı bize pahalı tüfek felan yollamıyor bu piyasada ne yamyamlar var bir bilseniz ikinci el tüfeğe yenisinden çok para istiyor neymiş avrupaymış bulunmazmış alda döşüne sok namlusunu diyeceksin,,,,

Arif abim çok güzel yorumlamış gerçekten...
Öner PEKŞİRİN - 1983 - İzmir-Balçova   0506 587 42 87
opeksirin@hotmail.com

Çevrimdışı Talip KEÇECİ

• Sabit Üye
  • Yer: Giresun - Tirebolu
Arifin söylediklerine  aynen katılıyorum birşey hariç. Namluyu yanlış yere sokmuş
Giresun/Tirebolu-1963

Çevrimdışı Murat BOZKURT

• Sabit Üye
  • Yer: ANKARA
ARİF  HOCAM  çok  haklısın  tespit mükemmel .
 maalesef  esnaf zihniyeti değişmedikçe bu işler devam ediyor .
 bir örnekte benden  mke çiftem var  babadan kalma  .senelerdir  babam ,bir o kadarda ben  kullandım .artık ömrü bitti bence ,ha  güzel mi  ,evet güzel ve bakımlı.
 ama şimdi teknoloji değişti  kalite arttı  daha güzel ürünler var,gel gelelim  MKE  2 .  el  çifte fiyatlarına bir bakın  ufff  uçuyor ya .bu kadar abartılmaz yani .neymiş afendim  MKE  çifteymiş . o  işi bir kenara at artık kardeşim  .metalinde bir ömrü  tüfeğinde bir atım kapasitesi var  .tüfek laşka olmuş  neredeyse kilit arasından  bırak  jelatini   mukavva geçer  , hala  mke de mke  .
  artık  gerçekleri görmek  gerekiyor bençe ,yerli tüfeğin kaçı kaç kuruş arkadaşlar  10 yılda bir tüfek alsak  değiştir değiştir  kullan .
  ADI  ÜSTÜNDE 2  EL  :))  SIFIRI VARKEN  NE GEREK  VARKİ  2  ELE
  selamlar 
 MURAT BOZKURT 

MAK SAVUNMA  SİSTEMLERİ AVCI VE ATICILIK DONANIMLARI
MURAT BOZKURT//   ANKARA-1969

0 532 626 80 28

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: Diyarbakır-Eskişehir
Arif abim güzel açıklamış...
Osman KURT
Diyarbakır-Eskişehir