Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Özel Avlaklar  (Okunma sayısı 5088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arif ALTINYOLLAR

• Moderator
  • ANKARA
Özel Avlaklar
« : 20 Nisan 2010, 16:09:12 »
Arkadaşlar bu özel avlaklarda keklik ve sülün avları kaça yapılır ve bu özel avlaklar nerelerde var.şimdiden teşekkürler...
Arif ALTINYOLLAR - 1972 - ANKARA
Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça avcı hikayelerine inanmak zorundasınız.

Çevrimdışı Gazi SUBARİ

• Moderator
  • Mekanın Cennet Olsun
Ynt: Özel Avlaklar
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2010, 16:26:11 »
Arif sarsılmazın avlağı var darıca sarsılmaz diye google arattırırsan veya sarsılmaz avlak yazıpta yine arattırabilirsin.Özel avlaklar yazıp arattırabilirsin.Orayla telefonla konuşup sorabilirsin.
AV BAHANE SPORU ŞAHANE Gazi SUBARİ - 1969 -İSTANBUL

[[ AKLIMIZIN VE KALBİMİZİN BİR KENARINDA BİZ YAŞADIKÇA YAŞAMAYA DEVAM EDECEKSİN ]]

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2010, 16:41:41 »
Gazi abi teşekkürler Şimdi aradım 5 sülün 200 tl daha fazla vurmak istersen tane başı 35 tl ödüyosun abi;keklik yokmuş bu avdada kaç sülüm vuracaksan o kadar sülün bırakılıyormuş.Yani zengin avı bi neviiii

Çevrimdışı Mehmet DEREBAĞ

• Paylaşımcı Üye
    • www.kurzhaar-von-konya.com
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2010, 18:16:34 »
Ordaki ortamı görmedim ama
çok hoş gelemdi anlatış tarzınıza bakılırsa Arif bey.
Demekki size böyle yansındı sizde bu tarz anlatınız.
Ben bunu biraz olsun  Almanyada göletlerde alabalık tutumaya benzettim
orda bazı dostlarımız bilyordur para ile balık avlanrsınız ne kadar çok para verirseniz
o kadar  küçük göletciğe durursunuz ve içine gözünüzün önünde paranıza göre balık
atılır ve siz o muhtamel aç bırıkalmış her hareket eden nesneye saldıran balığı yakalrsınız
bunun adıda avcılık olur.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2010, 10:18:40 Gönderen: MEHMET DEREBAĞ »

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2010, 18:27:47 »
Mehmet abi aynı senin anlattığın gibi bende merak edip sordum gazi abi nin söylediği yeri aradım, avlağa gidiyorsun kaç kuş vuracaksan o kadar kuş salınıyor sende avlıyorsun hakkaten bumu avcılık;ben şöyle sanmıştım bi araziye çıkacağız yanımızda bi rehber akşama kadar gezeriz diye düşünmüştüm ama kümesin kapısında avlanılıyomuş gibi geldi bana abi parasıda fena değil hani...

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2010, 19:00:24 »
Serkanım çok haklısın ama inşallah dediğin gibi olmaz...

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2010, 19:41:43 »
Bu günkü tarifte aynı buna benziyordu.Emin abi...

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: İzmir-Eskişehir
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2010, 20:56:53 »
  Arif abi ben gitmedim gitmeyide düşünmüyorum ama yakın arkadaşım Bursa Karacabey'deki avlakta sülün avına gitmişti.Bana her anlattığında gülmekten ölüyorum birde o anlatsın isterseniz...Haa bu arada Gazi Subari abi avcılığımızın gittiği nookta ile ilgili bir yazı yazmıştı ama kimse ilgilenmedi bu konuyla...Gazi abi aslında hepimizi uyarıyordu avcılığımızın bu yöne doğru gittiğine ama tabiki ilgi her zamanki gibi az... Gazi abinin konusunu alttaki linkten bulabilirsiniz bakın bakalım önümüzdeki yıllarda beğenmediğimiz bu avlak avlarına nasıl mecbur bırakılacağız...

http://www.mahmut64.com/forum/index.php?topic=1803.0
Osman KURT
İzmir-Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

Çevrimdışı Gazi SUBARİ

• Moderator
  • Mekanın Cennet Olsun
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2010, 23:15:01 »
Ertan Abi eğer kanun kesinleşirse yani çıkarsa onuda yapamazsın abi.Zira kanunda yer üstü ve yer altı kaynakları devlete aittir.Buna yaban hayatındaki hayvanlar da dahildir abi.Nu Sasılmazın avlaüına gittim.Yanlış anlaşılmasın orada av yapmak benim prensiplerime tamamen aykırıdır.Biz oraya piknik yapmaya gittik.Yalnız bu bölgede yaşayan avcı arkadaşlarım gidiyorlar.Köpeğiniz yeni ava başlamış ise burası biçilmiş kaftan.Sülüne ,kekliğe köpek yetiştirmek için bire bir.Ne kadar vurmak istiyorsanız o kadar bırakılıyor vurun ve ya vurmayım parası alınıyor.Üretip salınan bir şeyei para verip avlıyorsanız ve avlattırıyorlar sa eyvallah.Ama Allahın yarattığı doğanın büyüttüğü domuza para alıyorsanız ben buna karşıyım.Vermeden almaktan başka ne olabilir ki.Domuz sürek avını yasakladılar.Büyük bir ihtimalle bu sene yine yasak.Sebebi de domuz sürek avında başka memelilere zarar verilebilirmiş.Memleketimizin her tarafında o kadar çok memeli var ki hangi birisinin avına gidelim diye inanın tombala çekiyoruz.Bu  nasıl bir zihniyettir anlamak mümkün değil.Buda maalesef avlak işletenlerin işine geliyor.Yağma Hasanın böreği.DKPM ye bağlı Beykozda Sülün salım ve üretim merkezi ile karaca yetiştirme merkezi var.Hemen yanlarında da belediyenin köpek barınakları var.Binlerce köpek başı boş ormanda geziyor.Hepsi avcı.Bulmuşlar bedava yeri oradan ayrılmıyorlar.Bunların doğal hayata verdiği zararı kimse veremez.Ama ne hikmetse hala oradalar.O kadar çok yazacak şey var ki.

[[ AKLIMIZIN VE KALBİMİZİN BİR KENARINDA BİZ YAŞADIKÇA YAŞAMAYA DEVAM EDECEKSİN ]]

Çevrimdışı Gazi SUBARİ

• Moderator
  • Mekanın Cennet Olsun
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2010, 00:13:11 »
İnşallah Emin abi

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2010, 09:36:37 »
Osmancım gazi abinin yazısını okudum sağol.Gazi abi bilgilendirmen için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Ertan ACAR

• Sabit Üye
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2010, 16:09:53 »
bundan 3 yıl önce bursa karacabeye sülün avına gittik balçovadan arkadaşlarla avlaga vardıgımızda vurcagımız sülün adetlerini belirledikten sonra paraları ödedik ordan sülünlerin oldugu kafeslerin başına gittik 30 tane sülünü başladık kümeste yakalamaya yakaladıgımız sülünlere bakıyoruz etli butlu deilse salıp başka yakalıyoruz kafeste yakalama işlemi bittikten sonra ordan kuşların salınacagı araziye gittik kuşları saldık salmasınada bu kadar insana alışkın olmuşlarki kaşçaklarına peşimizde geziyolar yem istiyolar bizden belli zor bela uçurduk saga sola dagıldılar sonra kahvaltı faslına geldi sıra o aradada kuşlar biraz uzaklaşır dagılırla diye hesap ettik başladık yemek içmeye aradan 1 saat kadar geçti aldık köpegimizi tüfeyimizi düştük peşlerine :):) dicem ama asıl onlar bizim peşimizde :):) yem ver die dolanıp duruyolar içlerinde kurnaz olanlarıda vardı tabi acayip sekiyolar zor bela kıstırdık işte onlarıda bir kaç ferma birkaç birkaç atış avı bitirdik ve çugunu ismini vermek istemedigim bi avcı abimiz elinle havaya atıp vurmaya başladı sülünleri şişe kırar gibi ben zate gördüm o an olayı başladım gülmeye :):) napıon yaaa sen dedim hafız :) uçmuyor bu dinine yandıklarım yaaa bende böyle vuruyom dedi başladık gülmeye öglen tabi saat 11,00 av bitti başladık rakıya ordan gitme saati geldi çıktık yola izmire dogru bütün yol boyunca güldük ve bidaha sülün avı deil para karşılıgında deve vursakta gitmicez die yemin ettik gitcek olan arkadaşlara hiç ama hiç tavsiye etmiyorum vermiş oldugunuz emek para yorgunluk ve av tamamen rezilik oraya harcıyacagınız parayla en güzel restorantta rakı balık yapmanızı tavsiye ederim ve bu avlaklarda avlanma pulu ve harcı istenmiyor bilginiz olsun para karşılıgında avlanıldıgı için böyle belge istiyenmiyor
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2010, 16:16:40 Gönderen: ERTAN ACAR »
ERTAN ACAR  1982  BALÇOVA-İZMİR

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #12 : 21 Nisan 2010, 16:17:07 »
Ertan ömrüne bereket çok güldürdün beni sağol 1 kilo pirzola yemiş gibi oldum.

Çevrimdışı Ertan ACAR

• Sabit Üye
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2010, 16:36:12 »
arif abi hiç abartı yok durum bundan ibaret bizde çok gülümüştük yazarken aklıma geldik sıra güldüm tekrar tekrar

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #14 : 21 Nisan 2010, 16:57:33 »
Kardeş ama hakkaten çok gülünecek bi durum olmuş olsun buda bir ders, bir daha uğramazsın öyle yerlere...

Çevrimdışı Ertan ACAR

• Sabit Üye
« Yanıtla #15 : 21 Nisan 2010, 17:16:55 »
uyduk bi arkadaşın aklına işte arif abi gittik aldık boyumuzun ölçüsünü 1,85 geldi :):):)

• Moderator
  • ANKARA
« Yanıtla #16 : 21 Nisan 2010, 17:21:13 »
Maşallah kardeşime...

Çevrimdışı Gazi SUBARİ

• Moderator
  • Mekanın Cennet Olsun
« Yanıtla #17 : 24 Nisan 2010, 01:50:59 »
Erkan dostum sülün avında kesinlikle usta bir köpeğe ihtiyaç var.Söylediklerinin hepsine katılıyorum.Eğer usta köpeğiniz yoksa sülün vurmak çok zor olur.Özellikle sık orman varsa kesinlikle yavru köpeğinizi sülüne sokmayın.Resmen horoz gibi köpeğe diklendiğini gözlerimle gördüm.Eğer köpek usta avcı değilse sülün onu aldatır ve gider.Kendine güveni gelmiş oturmuş bir köpekle gitmek her zaman için sülün avında fayda sağlayacaktır.

Seo4Smf Tagleri: Özel avlaklar 

Avclk