Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Stoeger P350 slugger pompalı  (Okunma sayısı 930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet TURAN

• Aktif Üye
  • **
  • Yer: Ankara
Stoeger P350 slugger pompalı
« : 01 Mayıs 2013, 13:54:04 »
Sayın avcı arkadaşlarım ve büyüklerim

Stoeger P350 slugger  55 cm pompalı tüfek hakkında yorumlarınızı rica ediyorum sadece tek kurşun atmak için kullanacak bir tüfek arayışındayım bu tüfek aklıma takıldı birde beretta grup olmasıda cazip  geldi
89 mm fişek yatağına sahip bu avantajmıdır?
Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum
Saygılarımla
Ankara-1989

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• Sabit Üye
  • Yer: ANAMUR
Ynt: Stoeger P350 slugger pompalı
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2013, 14:20:34 »
AYNI ŞEKİLDE BENDE M3500 MODELİNİ MERAK ETMEKTEYİM ACABA KULLANANLAR VAR MI BU TÜFEKLER NASILDIR KAMUFLAJ 3500 MODELİNİ BN DE DÜŞÜNMEKTEYİM
1989

Çevrimdışı Tülin BALÇIK

• Bayan Üye
  • Yer: Kuşadası
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2013, 14:21:11 »
Stoger pompalı modelleri için döner başlıklı mekanizma kullanıyor. Pompalı bir tüfekte döner başlıklı mekanizma kavramını ilk defa duyuyorum. Muhtemelen "döner başlık" yerine "döner sürgü kafası" demeleri gerekirdi. 35-40 sene evvel basılmış "Exploded Firearms Drawings" kitabında aşina olduğum için baktığım Winchester Super-X Model 1 ve Model 1400 otomatik ve Model 1200 pompalı tüfeklerinde sürgü namluya döner bir kafa ile kilitleniyor. "Döner Başlık" ilk algılama olarak sanki başka bir sistemmiş gibi fakat değil.
Şahsi fikrim; Eğer Döner başlıklı sistemin, kasa ve toplamda, fazladan oluşturabildiği 1-2cm uzunluğun önemi yoksa, Pompalı tüfeğin döner başlıklı olmasının hiçbir mahsuru yok. Hatta, namlu ve maknizma arasında, kulaklar vasıtasıyla birden çok noktadan kilitleme sağladığı için bana göre daha iyi. Üstelik manuel olarak mekanizmayı manupule etmek (yani pompalı olarak kullanmak), en az diğer sistem kadar (bekli de daha fazla) rahat.
Döner başlıklı kilitleme sisteminden, asıl endişem pompalıda değil yarı otomatiklerde  Çünkü Yarı otomatiklerde, patlama sonrası mekanizmaya iletilen güç döner başlıktan geçiyor ve dolayısıyla kilidi açılmış olan döner başlık gücü mekanizmaya iterken sürekli dönme isteği gösteriyor. Bu dönme egiliminin kilit açıldıktan sonra gerçekleşmemesi için, mekanizma geri giderken, bu istekte ağır sürtünme(döner kafa üzerindeki kulakların biri ile namlu uzantısı arasında) yolu ile engeleniyor ve sadece mekanizma yerine oturduğu zaman dönmesine izin veriliyor( Bir elinizle mekanizmayı kilit açılacak kadar geri çekin, diğer elinizle de namlunun içinden harbi gibi bir cisimle mekanizmayı ittirmeye çalışın bunu göreceksiniz) Oysa pompalıda, patlama anında kilit açılamdığı için ve mekanizmaya direkt bağlantı koluyla manuel olarak hareket verildiği için bu ağır sürtünme olmuyor.
1982 Kuşadası

Çevrimdışı Tülin BALÇIK

• Bayan Üye
  • Yer: Kuşadası
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2013, 14:28:42 »
stoger 3500 hem ağırlığından hemde 32 gr ın altında sorun çıkardığından dolayı kesinlikle tercih etmeyeceğim bir silah.daha büyük avlar için tercih edilebilir mesela amerikada yaşıyor olsam hindi avı için düşünebilirdim ama Ülkemizde keklik bıldırcın lökşe hatta ördek avı için bile tercih etmeyeceğim bir tüfek.illa ki stogerse tercih bence 2000 olmalı
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 14:33:58 Gönderen: Tülin BALÇIK »
1982 Kuşadası

Çevrimdışı Ahmet TURAN

• Aktif Üye
  • **
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2013, 14:40:56 »
Tülin hanım aktarmış olduğunuz bilimsel veriler için teşekkür ederim 89mm yatak 76 mm fişek atarken olağan boşlukta gaz kaçağı hakkındaki yorumlarnız nedir? Dikkate değermidir?
Ankara-1989

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• Sabit Üye
  • Yer: ANAMUR
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2013, 19:55:39 »
http://www.durustavci.com/forum/yeni-tufegimiz-stoeger-m3500-realtree-camo-super-magnum-t8117.0.html 

GÖZDEN KAÇRMIŞIM TÜFEKTEN ALIP KULLANANLAR VE YORUMLARDA VAR BEN ZATEN İKİNCİ HATTA ÜÇÜNCÜ Bİ TÜFEK OLARAK M3500 Ü DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM ZATEN  İKİ TANE 76MM VAR Bİ DE 89MM OLSUN İSTEDİM BU ARALAR KAMUFLAJ TÜFEKLERE SARDIM ACELEM DE YOK ZATEN BAKALIM YAKINDAN İNCELEDİĞİMDE FİKRİM DEĞİŞMEZSE DÜŞÜNMEYE BAŞLAMADIM DEĞİL
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 22:29:14 Gönderen: Ahmet OĞUL »
1989

Seo4Smf Tagleri: Stoeger Pompalı P350 slugger 

Avclk