Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Türkiyedeki Özel Avlaklar  (Okunma sayısı 11657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
Türkiyedeki Özel Avlaklar
« : 01 Kasım 2011, 21:58:01 »
Sevgili Ağabey ve Dostlar
Her ne kadar özel avlaklardaki avlanmanın doğruluğu hep tartışılır olsada yinede sitemizde  bilgilerinin olması taraftarıyım..
Ve aşağıdaki sorulara cevaplar vererek bilgi paylaşımında bulunalım isterseniz...

Ülkemizde Özel avlaklar hangi illerde ?
Hangi avlaklarda ne tür avlar yapılabiliyor ?
Avlanma şartları ve bedelleri ne kadar ?
Av sezonunun kapalı olduğu zamanlarda buralarda av yapılabiliyormu ?
ve bence en önemlisi "Özel Avlakta avlanmak istermisiniz" ?
Murat BAHÇECİ  / SAKARYA / 1978 

Çevrimdışı Mahmut LİMNİLİ

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
  • Yer: Foça - 1964
Ynt: Türkiyedeki Özel Avlaklar
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2011, 22:25:58 »
Muratcım ben hiç birisinin yerini bilmiyorum.
Ancak kümeslerden kuş çıkartılıp salındıktan  8 buçuk dakika sonra avlandığını duydum.

Fakat doğal bir ortam ve doğada üreyen kulşar varsa avrupa da olduğu gibi onu bilmem...
Mahmut Limnili - FOÇA -1964 - 0.532.4422170   www.kurzhaarmahmut64.com   www.mahmut64.com 

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2011, 22:30:51 »
Bu da ülkemizdeki avlaklarla ilgili bence asıl sorun Mahmut abi..
Benim de bildiğim kadarıyla kendi doğal ortamında büyüterek ( kanatlı hayvan ) av yaptırabilen bir avlağımız yok.. Şu an avlaklarımızda beslenip salınan kuşlarla av yapılabilmekte malesef...

İstanbulda Sarsılmaz özel avlak
Çanakkalede kardelen avparkı var ama diğer avlakları bilmiyorum... Bilen dostlardan öğreniriz bizde..
Aslında özel avlakta av yapmış biri varsa sitemizde onun yazacakları çok önemli olacaktır diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 22:31:48 Gönderen: Murat BAHÇECİ »

Çevrimdışı Tevfik Uğur ÖZCAN

• Sabit Üye
  • Yer: ESKİŞEHİR
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2011, 22:40:13 »
Murat Selamlar!
Uşaktada var bir tane yakın sayılır,sülün keklik salıyorlar.
Tevfik Uğur ÖZCAN - 1975 - ESKİŞEHİR

adult image hosting

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2011, 22:45:07 »
Tevfik abi selamlar..
Evet tüm bu avlakları belirleyip sitemizde listelemek istiyorum ama asıl aklıma takılan sitemizden bu avlaklarda avlanan biri var ise acaba memnun kaldımı.. toplam maliyeti ne oldu vs gibi bilgileri alıp tüm üyelerimizle paylaşıp bilgilendirmek..

Çevrimdışı Gürhan ZOR

• Teknik Admin
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2011, 22:53:23 »
Hiç özel avlak bilmiyorum.Bilsemde gidip avlanmam.
Şevket Gürhan ZOR - 1972  - Batıkent/Ankara 
0 Rh (-) Negatif

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2011, 23:00:53 »
Haklısın Gürhan abi... Bende avlanmam diyorum...
Fakat bu konuyuda sitemizde açıp eğer özel avlakta avlananda varsa bilgiyi paylaşmamızda fayda var diye düşündüm.

Çevrimdışı Hüseyin HIDIR

• Sabit Üye
  • ANTİ - DOMUZ GALABET TİMİ SAYGIYLA SUNAR...
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2011, 23:04:49 »
Ne zamandır bu konuya değinecektim Murat abi iyi ki açtın. evet şu an Türkiyedeki özel avlak sayısı çok az ama kısa sürede bu sayı patlama yapacak. devletimiz  boş durmuyor YABAN TV gibi yalaka ve yardakçılar da bu olaya  bol bol destek veriyor. Artık Bütün Milli Parklar yavaş yavaş özel avlağa dönüştürülecek. devlet bu işten çok büyük paralar bekliyor. Biz bunu hep duyuyorduk, inanmıyorduk ama en son yetkili ağızlardan duymak da nasip oldu. Benim yaşadığım alan Milli Park biliyorsunuz. Benim yaşayıp avlanamadığım alanda elin gavuru ya da yaban tv nin çakma ustalrı gelip avlanacak. yerim ben böyle avı. Benim buradan ricam milli parklara salınan tüm hayvanları vurun arkadaşlar. Bu hayvanların üremesine ve çoğalmasına asla izin vermeyin. salınan sülünler benim 15 adım önümden kalktığı halde atış yapmamıştım. Şu an çok pişmanım.yarın kalksın kesinlikle vururum. Keklik, sülün,kurt, karaca ne kadar salma hayvan varsa hepsini vurmam gerekiyor.Ben Bunu öğrendim. Bu planı başlamadan en azından kendi bölgemde bitirmek boynumun borcudur. Yapma hoca sen de böyle yaparsan  biz napalım diye düşünmeyin. ben hakkımı elin gavuruna yedirmem. Benim avlağımda para değil ustalık konuşur.Unutmadan milli parklarda avlanırken nerelere dikkat etmeliyiz, en iyi avlanma tekniklerini de ilerleyen zamnlarda aktaracağım.
Hüseyin HIDIR - 1983

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2011, 23:24:34 »
        Murat benim bildiğim Bursa Karacabey,Çanakkale Kardelen,ve Uşak Kızılhisar  özel avlakları var.
Bir arkadaşım gitti prosüdür şuymuş,yılın 365 günü av serbest ama saldıkları kuş türlerinde geçerli
diğerleri aynen MAK kararlarına göre avlanabiliyormuş.Kuşlar doğal ortamda bulunmuyor sen kaç kuş
istersen o kadarını avlağa salıyorlar ve saldıkları kuş parasını alıyorlar.Yani sen vurulan değil salınan
kuş adedinin parasını veriyorsun.Geçen sene sülün 35,bej tavuğu 30,keklik 25 tl imiş.Açıkçası bu tür
av bana uymaz sen kuşu sal sonra avla bana ters ama yapanada saygı duyarım.Ha sen araziyi çevirirsin
kuş yaban ortamda doğar, büyür ,beslenir o zaman başka.

Bilgi için teşekkürLer Emin abi...
Bu tür bir av benimde pek tasvip edeceğim bir avlanma şekli değil...

Hüseyin sende Milli parklardan yana yaralısın anlaşılan :)

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 23:25:56 Gönderen: Murat BAHÇECİ »

Çevrimdışı Özkan BAKIR

• Özkan Bakır
  • Moderator
  • Yer: Akhisar/Manisa
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2011, 00:14:01 »
Murat bey birisi varmı derken herhalde beni kastettiniz.. Evet ben geçtiğimiz sezon gittim..ve sanırım burda paylaştım ..
   Bildiğim..!-istanbul sarsılmaz avlağı - bursa karacabey- uşak kızılhisar köyü..
    genelde - sülün ,kınalı,iran tavuğu..
    sülün ve iran tavuğu 35   kınalı 25 tl idi yanlış hatırlamıyosam. Önce randevu alıyosunuz (genelde hafta sonu yığılma oluyor) erken rezerve yaptırın. bütcenize göre,grup kararı alarak kaç kuş saldıracaksanız o kadar ödeyip  sizinle beraber çiftlikten çıkıp merada salıyorlar (her şey sizin isteğinize göre)  sonra ava başlıyorsunuz..şimdi dikkat..Çoğu grup salınan kuşların tamamını vuramıyor (gercekten zor) orada kalıyor..Çok iyi köpek olucak..çok arkadaş bende dahil köpeklerinize kızıyorsunuz bulamayınca ..çok sekiyor kalkmıyor..(yaşamanız lazım) daha salındığında 150-200 metre uçuyor..   En önemli konu diyelim 10 kuş saldırdınız toplamda.. av bitti 18 kuş var torbada hepsi sizin ek üçret yok..Ama bu olayı duymadım daha siz salınanların hepsini vurun büyük başarı bence...
    her sezon açık olduğundan sezon kapanır kapanmaz zevkli oluyor..bence herkez denemeli...

hosting images

adult image hosting

image upload
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2011, 01:06:14 Gönderen: Özkan BAKIR »
Özkan BAKIR - 1958 - Akhisar Avcılık,Atıcılık ve Amatör Balıkcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği  genel sekreteri

Çevrimiçi Ahmet VURAL

• Sabit Üye
  • Yer: ANTAKYA
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2011, 08:57:48 »
Bende Mahmut bey gibi düşünüyordum (Kümesteki tavuk misali). Özkan beyin yazdıklarını okuyunca fikrim değişti oralarda avlanmanın zor olduğu belirtmiş, bende zor avları severim.
03.02.1954 - Tirebolu

Çevrimdışı Hasan MUMCUOĞLU

• Sabit Üye
  • PİCASSO SAKİN ADAMDI AMA İYİ FIRÇA ATARDI.
  • Yer: ESKiŞEHİR -SAKARYA
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2011, 09:18:34 »
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER, AYDINLANDIK SANIIRM.
Eskişehir - Sakarya - 1981

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Sabit Üye
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2011, 13:19:59 »
Murat bey birisi varmı derken herhalde beni kastettiniz.. Evet ben geçtiğimiz sezon gittim..ve sanırım burda paylaştım ..
   Bildiğim..!-istanbul sarsılmaz avlağı - bursa karacabey- uşak kızılhisar köyü..
    genelde - sülün ,kınalı,iran tavuğu..
    sülün ve iran tavuğu 35   kınalı 25 tl idi yanlış hatırlamıyosam. Önce randevu alıyosunuz (genelde hafta sonu yığılma oluyor) erken rezerve yaptırın. bütcenize göre,grup kararı alarak kaç kuş saldıracaksanız o kadar ödeyip  sizinle beraber çiftlikten çıkıp merada salıyorlar (her şey sizin isteğinize göre)  sonra ava başlıyorsunuz..şimdi dikkat..Çoğu grup salınan kuşların tamamını vuramıyor (gercekten zor) orada kalıyor..Çok iyi köpek olucak..çok arkadaş bende dahil köpeklerinize kızıyorsunuz bulamayınca ..çok sekiyor kalkmıyor..(yaşamanız lazım) daha salındığında 150-200 metre uçuyor..   En önemli konu diyelim 10 kuş saldırdınız toplamda.. av bitti 18 kuş var torbada hepsi sizin ek üçret yok..Ama bu olayı duymadım daha siz salınanların hepsini vurun büyük başarı bence...
    her sezon açık olduğundan sezon kapanır kapanmaz zevkli oluyor..bence herkez denemeli...

hosting images

adult image hosting

image upload

TeşekkürLEr Özkan hocam aslında bir yönüm karşı çıkıyor ama bir yönümde aklında kalacağına en azından sezonun kapalı olduğu dönemde en azından köepeğim için bir kere git diyor işte..!

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Sabit Üye
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2011, 15:45:45 »
sırf merakımdan birkez dahi olsa gidecem...
Kenan PAZARLI  1967 - İstanbul - b.çekmece

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: İzmir-Eskişehir
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2011, 18:44:15 »
O ortamlarda bulunan bir çok arkadaşım var ve bana tamamen ters ve zevksiz olduğu yönünde bilgiler aldım.Hatta Ertan Acar kankam Bursa Karacabey'de sülün avlamıştı her anlattığında gülmekten karnımız ağrır.
Osman KURT
İzmir-Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

Çevrimdışı Mehmet GÜNCÜ

• Sabit Üye
  • Yer: malatya
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2011, 19:00:59 »
bu  özel  avlaklar  bana  ters   vede  karşıyım  insan  oğlu  doğaya gereken  saygıyı  gösterdiğinde  yabanın  her  yeri bütün  avcılara  yetecek kadar  güzel  olacak kanahatindeyim inşallah  bu  avcılıkı  işi  özel  avlaklar da  avlanacaksın  sonuyla  neticelenmez zira  oraya  doğru  gitmekte
Mehmet GÜNCÜ - Malatya - 1976

Çevrimdışı Sami TİRYAKİ

• Aktif Üye
  • **
  • Spartakus
  • Yer: Babaeski
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2011, 19:17:35 »
Merhaba,

Sarsılmaz'ın Özel Avlağını Biliyorum Geçen Yıl İstanbula'a Çulluk Avına Gittiğimde Önünden Geçmiştim,Şile Yolunda Darlık Mı? Darıcık Mı? Öyle Bi Köyde Tam Yerini Hatırlamıyorum.İşleyişini Sordum Nasıl Oluyor Diye,Fiyatlarını Tam Hatırlamıyorum, Avlağa Girip Vurmak İstediğiniz Hayvanları Seçip Ücretini Ödüyormuşsunuz,Bana Anlatan Kişinin Söylediklerini Aynen Yazıyorum,''- 8-10 Tane Genç Çalışıyor İçerde Vurucağın Kuşları Söylüyosun Onlar Kuşun Kafasını Kanadının Altına Koyup Biraz Salladıktan Sonra Bi Çalı Dibine Koyuyolar, İstersen Sana Köpekte Veriyorlar,Çocuklar Senin Yanında Geliyor Hem Çantacılık Yapıp Vurduğun Avları Taşıyorlar Hemde Kuşları Koydukları Yöne Doğru Seni Yönlendiriyorlar'' Demişti,45-50 Yaşlarında Bi Abiyle Yapmıştık Bu Sohbeti  Doğruluk Derecesi Hakkında Kesin Bişey Söyleyemem,Çünkü İçeriye Girip İşleyişi Kendi Gözümle Görmedim, Sadece Duyduğumu Söylüyorum...

Saygılar...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2011, 19:18:30 Gönderen: Sami TİRYAKİ »
Babaeski/Kırklareli-1989 - 544 950 10 81

Çevrimdışı Mustafa KÜÇÜK

• Sabit Üye
« Yanıtla #17 : 06 Kasım 2011, 00:29:26 »
Bursa karacabey avlağında sülün avı yapmıştım....Artık o avlak kapatıldı diye biliyorum sorun şu ... Sizin parasını ödediğiniz kadar kuşu kümesten alıp çuvallara koyuyorlar tahminen Yarım km.kadar bir alan belirtiyorlar size şuradan şuraya kadar sizin bölgenizdir diyorlar başka bir avcı da sizin ile avlaktaysa da sizin bölgenizin bittiği yerden onun bölgesi başlıyor...Kuşları sizin istediğiniz yere salıyorlar....Hayvanlar çok uzun zamanlar kapalı ortamlarda kaldıklarından ve insanlar tarafından kümes hayvanı gibi beslendiklerinden çoğu zaman uçmakla uçmamak arasında karamsar kalıyor...Benim o sıralar Body isminde güzel bir pointer köpeğim vardı kuşların ikisini canlı canlı yakalamıştı....Bunun üzerine av arkadaşım halil kardeşim de abi böyle vuracağımıza çuvalın içinde kafalarına sıkalım daha iyi demişti bu sözü hiç unutamamışımdır...Kuşların tek şansı var o da avcılar gelene kadar sert gevenlik ve böğürtlenliklere saklanmak ....Zira çoğu köpek sert dikene girmek istemiyor...Canını kurtaran kuşlar akşam tekrar kümeslerine dönüyormuş orada onları beslemekle görevli olan ormancı arkadaşlardan duymuştum...
Mustafa KÜÇÜK - 1981 - Çanakkale İkamet Kayseri

Çevrimdışı Halis UZUNDUMLU

• Sabit Üye
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #18 : 27 Mayıs 2013, 15:43:28 »
okurken çok eğlendim :))

Herkesin eline sağlık ,,

Kapalı sezonda bir gitsem mi diyorum ??
Anlamak İçin Yakınlaşmak Gerekir.

Eskişehir-1972

Çevrimdışı Mehmet YILMAZER

• Aktif Üye
  • **
  • Yer: ankara
« Yanıtla #19 : 27 Mayıs 2013, 19:03:57 »
Köpek eğitimi için bile olsa ,,sülün gibi meralarımızda bulunmayan kuşları avlamak keyifli olabilir diye düşünüyorum.
Mehmet Yılmazer - 1983 - Manavgat/Antalya
Son balık öldüğünde ,son ağaç kuruduğunda paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacağız.

Çevrimdışı Ahmet ERDEMİR

• Sabit Üye
« Yanıtla #20 : 27 Mayıs 2013, 20:15:56 »
Köpek eğitimi için bile olsa ,,sülün gibi meralarımızda bulunmayan kuşları avlamak keyifli olabilir diye düşünüyorum.
Eskişehir-1986

Çevrimdışı Ahmet ÜNLÜ

• Paylaşımcı Üye
« Yanıtla #21 : 27 Mayıs 2013, 21:06:52 »
sanıldığı gibi kolay olmadığını söyledi bizim yaşlı ekibi gitmişti galiba Uşakta biyere hatta amacamın biri salmayın benimkileri ben keser yerim demiş :)))
Ahmet ÜNLÜ
1988 / ANKARA

Çevrimdışı Halis UZUNDUMLU

• Sabit Üye
« Yanıtla #22 : 27 Mayıs 2013, 23:35:01 »
sanıldığı gibi kolay olmadığını söyledi bizim yaşlı ekibi gitmişti galiba Uşakta biyere hatta amacamın biri salmayın benimkileri ben keser yerim demiş :)))

haklı valla :)
Anlamak İçin Yakınlaşmak Gerekir.

Eskişehir-1972

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• Av dedinmi akan sular durur
  • Aktif Üye
  • **
  • GERÇEKCİ OL İMKANSIZI GERCEKLEŞTİR
  • Yer: ANTALYA
« Yanıtla #23 : 03 Eylül 2013, 21:24:56 »
UŞAKTA VARMIS BİRKAÇ KİŞİ GİTTİLER KEKLİK 25 SÜLÜN 50 DİYORLARDI MİNİMUM 4 KEKLİK ZORUNLUYMUŞ HERHALDE HAYVANLAR KÜMESLERE ALISMIS KALKMIYORLARMIS DOGRU DÜZGÜN HAA KEKLİK ALIPTA ŞANSA SÜLÜNDE VURAN OLMUS

GECENLERDE YABANDA CIKMIŞTI ORADA AVLAMISLAR O UZUN BOYLU BIYIKLI CİFTEYLE AVLANAN ADAM
Afyon-1982

Seo4Smf Tagleri: Özel avlaklar Türkiyedeki 

Avclk